MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA - DERMAPEN

 

Co to jest Meoterapia mikroigłowa ?


        Mezoterapia mikroigłowa to metoda polegająca na kontrolowanym uszkadzaniu skóry poprzez  jej mechaniczne nakłuwanie za pomocą cieniutkich igiełek. Stosowane w tej metodzie igły nie posiadają światła, w związku z tym nie służą one do podawania żadnych preparatów, a tylko gęsto " dziurkują" skórę. Intensywne mikronakłuwanie powoduje bowiem powstawanie w skórze nowych włókien kolagenowych i jej nastepcza odbudowę. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Odpowiednio głębokie i zagęszczone stymulują one naturalne reakcje samoodnowy skóry.  Mezoterapia mikroigłowa , prowadzona odpowiednio intensywnie i na odpowiedniej głębokości, pozwala na skuteczne mierzenie się z takimi powszechnymi problemami jak utrata elastyczności i napięcia skóry, zmiany potradzikowe, blizny, starzenie sie skóry, drobne zmarszczki oraz rozstępy.    

          

Mechanizm działania

       Technika mikronakłuć skóry, to naturalna i mało inwazyjna metoda stymulująca skórę do samoregeneracji. Mikrourazy, które powstają w wyniku nakłuć są tak niewielkie, że skóra zamiast bliznowacieć zaczyna sie równomiernie odbudowywać i regenerować. Zabieg mikronakłuwania w pierwszej fazie polega na pobudzeniu naturalnych czynników wzrostu w skórze. Następnie zasymulowane fibroblasty zaczynaja produkcję elastyny i  kolagenu, odpowiedzialnych za jędrnośc i gładkość skóry. Ten prosty i naturalny mechanizm odbudowy skóry pozwala na jej  ujędrnienie, spłycenie drobnych zmarszczek i bruzd oraz  na znaczne zmniejszenie  widoczności porów.


Jak wyglada zabieg?

         Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania klienta przed wizytą. Skóra najpierw jest starannie oczyszona, zdezynfekowana oraz znieczulona za pomoca kremu znieczulającego( lidokaina). Zabieg wykonywany jest urzadzeniem Derma Pen ze sterylnymi jednorazywymi końcówkami z  wysuwanymi igłami.  Najpierw skóra jest pokrywana preparatem z kwasem hialuronowym a nastepnie nakłuwana. Głębokość nakłuć oraz ilośc powtórzeń dobierana jest indywidualnie w zależności od rodzaju skóry. Po nakłuwaniu skóra zostaje zdezynfekowana oraz  złagodzona maską o takich właściwościach. Zabieg moze być poprzedzony bezposrednio przed nakłuwaniem  peelingiem chemicznym, zależy to od rodzaju i stanu skóry.

 

Zalety metody:

 • Wykluczenie uszkodzenia skóry przez wysoką temperaturą
 • Metoda czysto mechaniczna bez zastosowania impulsów elektrycznych
 • Zabieg nie wyłącza z życia, skóra może być podrażniona max.dwa dni po zabiegu

 

Dla kogo?

       Mezoterapia mkroigłowa zalecana jest przeważnie osobom w wieku 30-70 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz lub inne okolice ciała, poprawić stan i kondycje skóry oraz zredukować objawy starzenia się. Dużą korzyść odniosą z niej również osoby skarżące się na blizny , zmiany potrądzikowe, zasinienia pod oczami, rozstępy i rozszerzone naczynka. Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana nie tylko na twarzy, powiekach, szyi czy dekolcie. Zabieg można przeprowadzać praktycznie wszędzie, również na dużych obszarach ciała- ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, pośladkach i udach. Zabiegi nie powodują nadwrażliwości na słońce i mogą być stosowana przez cały rok.

 

 

Mikronakłuwania skóry szczególnie polecany jest osobom, które:

 • potrzebują odmłodzenia skóry twarzy, poprzez poprawę jej elastyczności i gęstości,
 • chcą pozbyć się drobnych zmarszczek i znacząco spłycić bruzdy,
 • mają blizny potrądzikowe
 • mają rozstępy
 • maja wiotkość skóry np.na  brzuchu po ciąży

 

Efekty

         Wykonanie serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej skutkuje zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną poprawą jakości skóry.  Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie jej napięcia i elastyczności, pogrubienie naskórka oraz poprawe jego funkcji. Im bardziej zniszczona skóra tym bardziej widoczne będą efekty zabiegów.  Zabiegi ujędrniaja skór, niwelują blizny po przebytym trądziku, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejacych zmarszczek, ale takze to, ze popekane naczyna staja się mniej widoczne. To samo dotyczy  zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd. Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana przy każdym typie skóry, równiez wtedy kiedy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

 

Po zabiegu

        Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezpieczne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustepuje całkowicie 1-2 dni po zabiegu. Mezoterapia mikroigłowa nie niesie ze sobą ryzyka bliznowacenia czy pojawiania się pozapalnych zmian przebarwieniowych. Nie dochodzi  tutaj do chemicznego czy termicznego uszkodzenia naskórka, a jego zdecydowana większość pozostaje nie uszkodzona. Ryzyko infekcji jest minimalne, a sam zabieg jest bardzo bezpieczny. Mimo tego w dniu zabiegu warto zrezygnować ze spożywania alkoholu oraz zwrócic szczególna uwage na higienę- nie dotykac twarzy brudnymi rękami, nie przytulac się do zwierząt, unikac sprzątania i duzego wysiłku, wymienic poszewkę na poduszkę. Przez około 5-10 dni po zabiegu powinno się unikać bezposredniej ekspozycji na silne światło słoneczne.

 

Przeciwwskazania:

 • aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybiczne 
 • tendencja do opryszczki – ew. leki p/wirusowe
 • ciąża, laktacja
 • stosowanie leków przeciw krzepliowści np. Aspiryny, acard
 • nowotwory ( min. 5 lat od zakończenia leczenia)
 • skłonność do bliznowacenia, keloidy
 • terapia retinoidami ( min. 6 miesięcy po skończeniu leczenia)
 • kuracja sterydami ( min. 6 miesięcy po skończeniu leczenia)
 • aktywny trądzik różowaty, pospoity
 • niekontrolowana cukrzyca
 • terapia przeciwzakrzepowa
 • terapia kortykosteroidami
 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry w miejscu zabiegu
 • świeże blizny
 • przerwana ciągłość naskórk   

 

Zabieg składa się z:

 • peelingu chemicznego
 • nakłuwania skóry 
 • aplikacji  składników aktywnych opartych głównie na kwasie hialuronowym
 • maska wyciszająca

 

Częstotliwość zabiegów:

 Seria to 3,4 zabiegi , jeden zabieg co 3,4 tygodnie.

Zabieg jest całoroczny, zalecana  ochrona przeciwsłoneczna spf 50 przez miesiąc po zabiegu oraz krem regenerująco-łagodzący.

 

 

Peeling chemiczny + Mezoterapia mikroigłowa na ampułce + krem / maska
 
Cena zabiegu:
 
  twarz  300 zł

  twarz, szyja  350 zł
 
  twarz, szyja, dekolt  400 zł
 
 


*** Rekomendowane połączenia zabiegów

 

Oczyszczanie wodorowe lub Oxybrazja + Mezoterapia mikroigłowa na ampułce + krem / maska  

twarz 300 zł

twarz, szyja 350 zł

twarz, szyja, dekolt 400 zł

 

 

NOWOŚĆ

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA  #INTERFUSE - monokwasy do mezoterapii mikroigłowej

 - multimodalna terapia problemów skóry -

 

#AGE REBOOT - odmłodzenie

kwas bursztynowy

komórki macierzyste

stymulatory tkankowe

Działanie:

Poprawia gęstość skóry

Napina kontur twarzy

Minimalizuje drobne zmarszczki i głębsze linie

Rewitalizuje skórę

 

 

 

 

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

       To zabieg polegający na wprowadzaniu substancji aktywnych do skóry w wyniku zjawiska elektroporacji. Mechanizm ten wykorzystuje TRANSDERMALNY SYSTEM TERAPEUTYCZNY  TTS polegający na wprowadzaniu określonej substancji leczniczej do organizmu przez warstwę naskórka i skóry własciwej z wykorzystaniem optymalnego polączenia sonoterapii ( sonoforeza ) z impulsami prądowymi ( jonoforeza ). Mezoterapia bezigłowa jest to nieinwazyjny system odmładzania skóry. To sposób dostarczania do głębokich warstw skóry substancji aktywnych, celem poprawy jej kondycji, odmłodzenia, redukcji zmarszczek, celulitu, rozstępów, wiotkoscii przebarwień. Stanowi doskonałą alternatywę dla mezoterapii igłowej.Jest zabiegiem bezbolesnym, nieinwazyjnym. Pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty poprawy stanu skóry bez konieczności poddawania sięzabiegom inwazyjnym, bez niepożądanych skutkówubocznych takich jak: ból, zaczerwienienie, obrzęki, siniaki.

 

EFEKTY ZABIEGU

wyraźnie widoczne rezultaty liftingujące  twarzy

redukcja zmarszczek i bruzd

ujedrnienie i nawilżenie, regeneracja skóry

poprawa kolorytu i struktury skóry

działanie odmładzające i regenerujące

dotlenienie i odżywienie tkanek

modelowanie

redukcja rozstępów

 

 

      Podstawowym celem mezoterapii beigłowej jest odmłodzenie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnienie plam, spłycenie zmarszczek, lifting oraz redukcja celulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów, ujędrnienie biustu. Chcąc osiągnąć oczekiwany efekt stosujemy odpowiedni preparat z substancjami aktywnymi, dostosowanymi do potrzeb skóry klienta.

 

Koktaile do mezoterapii:

przeciwzmarszczkowy

nawilżający

witaminowy

rozjaśniający przebarwienia

antycelulitowy

      Mezoterapia beziglowa jest zabiegiem przyjemnym i przyjaznym, całkowicie bezinwazyjnym i bezbolesnym. Nie występuje żadne uczucie dyskomfortu, ewentualnie lekkie mrowienie. Dzieki możliwości regulacji parametrów, dostosowujemy terapie do progu odczuwania klienta/klientki.

    W czasie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, a także nie ma ryzyka pojawienia się podrażnień czy stanów zapalnych. Długość zabiegu zależy od obszaru skóry, do którego dostarczane są substancje aktywnych. Sama mezoterapia trwa ok. 20-40 min. Zabieg zaleca się rozbudować  o dodatkowe etapy. np

 

Oczyszczanie wodorowe lub Oxybrazja + Mezoterapia bezigłowa na ampułce + maska / krem  

twarz 200 zł

twarz, szyja 250 zł

twarz, szyja, dekolt 300 zł

 

Oczyszczanie wodorowe lub Oksybrazja + Mezoterapia bezigłowa na ampułce + zabieg Peel mission na twarz, szyje i dekolt, np.: 

Asiatic peel - regeneracja, odbudowa bariery lipidowej  350 zł

Architect peel - zwężenie porów, wyrównanie struktury skóry 350 zł

Depigen peel - rozjasnienie przebarwień róznego poczodzenia 350 zł

 Lift peel - odmłodzenie, regeneracja, lifting 400 zł

 

*Czas trwania zabiegu 1.5-2 godziny

 

 

PROGRAMY ZABIEGOWE

okolice oczu

revital 20+

revital 30+

odmładzanie 30+

odmładzanie 40+

lifting 45+

trądzik

ujędrnianie

celulit

wyszczuplanie

rozstępy

na bóle mięśni

 

PRZECIWWSKAZANIA

ciaża, karmienie piersią

metalowe implanty w ciele

choroby serca

rozrusznik serca

choroby żył

epilepsja

nadwrazliwośc skóry, stany zapalne

nieustabilizowane choroby przewlekłe

choroby nowotworowe do 3 lat

nerwica wegetatywna