RF frakcyjny  to innowacyjne i zaawansowane technologicznie, kosmetycznie urządzenie oparte na synergicznym polączeniu precyzyjnie kontrolowanych fal radiowych z systemem mikroigieł przy jednoczesnym zastosowaniem vacuum.

     Urządzenie  przeznaczone jest do niechirurgicznego liftingu twarzy, redukcji zmarszczek i blizn oraz do przestrzennego zagęszczania i ujędrniania skóry, dzięki wielokrotnemu działaniu na kolejne warstwy skóry. Zabieg z wykorzystaniem RF frakcyjnego określany jako "nieoperacyjny lifting"oddziałuje synergicznie na naskórek i głębsze warstwy skóry. Zapewnia istotną poprawę jedrności i napiecia skóry. Redukuje widocznośc zmarszczek, porawia koloryt i modeluje owal twarzy. Pzwala osiągnąc znakomite efekty zabiegowe w walce z rozstepami, bliznami. Dzięki vacuum, zabieg jest praktycznie bezbolesny.

     Podczas zabiegu bardzo cienkie mikroigły ( jednorazowy kartridż z wbudowanymi igiełkami )  wprowadzane są pod skórę na różną głębokość od 0.5 do 3.5mm i tu emitują bipolarne fale radiowe nagrzewając krótko lecz bardzo silnie tkankę wokół igieł bez przegrzania  i bez ryzyka poparzeń. Dodatkowe zastosowanie vacuum pozwala na precyzyjną pracę i pełną kotrolę wkłucia igieł pod odpowiednim kątem. Po emisji fali igły natychmiast wycofują się ze skóry. Na każdym z poziomów skóry powstają zarówno punkty koagulacji, tzn. małe ogniska o bardzo wysokiej temperaturze, jak i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling podskórnego kolagenu. Wprowadzenie igieł na kilka poziomów w skórze pozwala osiągnąć przestrzenny efekt ujedrniania skóry.

Efekty zabiegowe

     Efekty zabiegu można podzielić na te widoczne od razu oraz te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczenie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje sie bardziej napięta. Jednak efekty ostateczne widoczne są kilka tygodni po zabiegu, nawet do 3 miesięcy po zabiegu. Nastepuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego wlókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to bardziej jędrna i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu  wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. To również doskonała metoda usuwania zmarszczek w okolicy oczu i ust, a także podnoszenia opdajacej skóry i poprawy jej elastyczności. Ponadto RF frakcyjmy Hebe skutecznie i trwale usuwa blizny zanikowe i niweluje rozstępy, a także na około pół roku redukuje nadpotliwość.

 

 

Efekty zabiegowe RF frakcyjnego:

# LIFTING ( obkurczenie i zagęszczenie włókien kolagenowych - poprawa napięcia i elastyczności skóry twarzy oraz ciała )

# ODMŁODZENIE okolic oczu ( "kurze łapki", "worki", obrzęki, cienie, zasinienia )

# ZMARSZCZKI ( wygładzenie i niwelacja wszystkich rodzajów zmarszczek i drobnych linii:" lwia" - między oczami , poprzeczne czoła, " kurze łapki" - wokół oczu, " chomiki " - opdajace policzki , " marionetki " - kąciki ust, bruzdy nosowo-wargowe," broda brukowana", " palacza " - wokół ust, zmarszczki dekoltu, szyi, dłoni )

# OWAL TWARZY ( poprawa owalu twarzy  "chomiki", opadajace policzki )

# CIAŁO  ( podniesienie  luźnej skóry, np.brzuch po odchudzniu lub  po operacji " cięcia cesarskiego ",  dłonie, nad kolanami, ramiona, piersi, brzuch,pod ramionami )

# BLIZNY, ROZSTĘPY ( spłycenie rozstepów,  blizn potrądzikowych i pooperacyjnych )

# PORY (  zmniejszenie widoczności porów, wyrównanie struktury skóry )

# PRZETŁUSZCZANIE SKÓRY, nadpotliwość ( regulacja  gruczołów łojowych, zmniejszenie potliwości )

# PRZEBARWIENIA, KOLORYT (  poprawa i wyrównanie kolorytu, rozświetlenie skóry "efekt glow", niwelacja przebarwień, plam )

 

 

Wskazania do zabiegu z wykorzystanien RF frakcyjnego:

* wiotkość skóry twarzy i ciała

* opadajacy owal twarzy

* zmarszczki

* rozszerzone pory

* nierówna struktura skóry

* blizny potradzikowe, pooperacyjne

* rozstępy

* przetłuszczanie skóry

* nadpotliwość

* profilaktyka  przeciwzmarszkowa - Anti Aging

 

 

Przeciwskazania:

- nowotwory ( ponizej 5 lat od odzyskania zdrowia )

- ciąża i okres karmienia piersią

- choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze

- trądzik różowaty

- trądzik w stanie ropnym

- liczne zmiany naczyniowe

- zaburzenia krzepnięcia krwi

- cukrzyca

- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

- choroby autoimmunologiczne

- metalowe implanty w organiźmie

- zaburzenia krążenia

- nadciśnienie tętnicze

- rozrusznik serca

- zaburzenia czucia

-  zaćma

- terapia izotretinoiną i jej pochodnymi

- gorączka i stany podgorączkowe

- nieunormowane zaburzenia hormonalne

- skłonnośc do bliznowców

- zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w przeciągu ostatnich 2 miesięcy

 

Rekonwalescencja

     Po zabiegu  na twarz skóra jest zaczerwienionai  tylko w dniu zabiegu. Następnego dnia można nałożyc makijaż i normalnie funkcjonować z zaleceniami pielęgnacyjnymi. Jeśli chodzi o zabiegi na ciało, ślady  zabiegowe w postaci zaczerwieninia i tzw. "stępli" moga być widoczne nawet do 3-4 tygodni. Ciało goi sie dłużej ze względu na większą obecność tkanki tłuszczowej.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od obszaru zabiegowego.

np. twarz to ok,1-1.5 godziny

 

Częstotliwość zabiegów

     Zalecana seria zabiegowa uzależniona jest od stanu skóry oraz wieku. Rekomenduje się  od 2 do 4 zabiegów, 

1 zabieg w miesiącu. Serię taką poleca sie wykonać raz w roku. Efekt utrzymuje się około 2 lat.

     W terapii blizn, rozstepów seria zabiegowa zależy od wyjsciowego stanu skóry.  Terapia blizn to czas około 4- 6 - 12 miesięcy, 1 zabieg co miesiąc.

 

 

Ceny zabiegów

 

twarz  500 zł

twarz, szyja  700 zł

twarz, szyja, dekolt  900 zł

czoło  350 zł

policzki  350 zł

szyja  350 zł

oczy  350 zł

dekolt  350 zł

dłonie  350 zł

ramiona "pelikany"  400 zł

brzuch  500 zł

brzuch +" boczki"  700 zł

uda  700 zł

pośladki  700 zł

 

*Zabieg całoroczny przy odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu.