Fale Radiowe Bipolarne +  laser biostymulący

         Zabieg z użyciem fal radiowych bipolarnych ( RF ), stosowany jest do odmłodzenia skóry, modelowamia owalu twarzy i ciała, likwidacji luźnej skóry i zmarszczek, a także walki z celulitem i tkanką tłuszczową. Efekty są natychmiastowe, stąd też ta spektakularna kuracja jest nazywana "zabiegiem bankietowym". Radiofrekwencja to metoda, która ma największy zasięg w głąb tkanek. Efekty potęguje Laser Biostymulujący. Zabieg fal radiowych działa jak dermoplastyka skóry i wpływa zarówno na nabłonek, skórę właściwą, jak i tkankę podskórną. Polega na oddziaływaniu na skórę prądów, o częstotliwości radiowej, których obwód zamyka się w głowicy zabiegowej. Fale bipolarne stymulują komórki na poziomie jądrowym, wskutek czego powstaje ciepło endogenne, które pobudza  fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.

      Terapia radiowa, wspomagana laserem biostymulującym jest niezwykle skuteczna, a do tego bezinwazyjna, bezbolesna  i w pełni bezpieczna. Efektem zabiegu jest zwiększona sprężystość i elastyczność skóry oraz wyrównanie zmarszczek i bruzd. Dodatkowo fale radiowe bipolarne powodują rozbicie komórek tłuszczowych, redukcję celulitui rozstępów. Efekty fal bipolarnych można zaobserwować bezpośrednio po każdym zabiegu ( do 48 godzin ). Pod wpływem ciepła włókna elastynowe i kolagenowe kurczą się, wskutek czego następuje natychmiastowy efekt ujędrnienia. Niemniej jednak, właściwe pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, będzie następować przez kolejne parę miesięcy ( od 3 do 6 ). Po przejściu serii wizyt, dokonuje się gruntowna przebudowa struktur skóry i intensywne jej odmłodzenie. 

 

      Lifting skóry

      Fala elektryczna w skórze energię cieplną, która stymuluje wewnętrzne jony w organiźmie oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, elastynyi kwasu hialuronowego. Dodatkowo zwiększona jest praca układu limfatycznego i metabolizm w tkankach. Skutkuje to zwiększeniem gęstości i napięcia skóry, wygładzeniem zmarszczek oraz spłyceniem blizn. Fale radiowe bipolarne powodują regenerację skóry, poprawę trofiki tkanek oraz denaturację włókien kolagenu z natychmiastowym ich obkurczeniem. Zabieg doskonale podnosi owal twarzy, modeluje sywetkę, rozbija komórki tłuszczowe i redukuje zwiotczenia skóry ( w tym okolicy oczu i tzw.podwójnu podbrudek ). Fale radiowe stosowane są jako kuracja odmładzająca oraz profilaktyka przeciw oznakom starzenia.

 

 

Celulit, tkanka tłuszczowa i rozstępy

     Fale radiowe bipolarne wytwarzają energię, wskutek czego następuje podniesienie temperatury w tkankach i rozbicie komórek tłuszczowych. Fale działają na zasadzie selektywnej termo-indukcji na błony komórkowe lipidów.

Technologia RF pobudza mikrokrążenie , metabolizm komórkowy i pracę układu limfatycznego, poprzez który złogi , toksyny i obumarłe komórki tłuszcowe zostają usunięte z organizmu. Fale bipolarne powodują miejscową redukcję nagromadzonej tkanki tłuszczoewej, zmniejszajacelulit i rozstępy, a także doskonale modelują sylwetkę ( redukcja zwiotczenia skóry np. brzucha po ciąży lub intensywnym odchudzaniu ). Zabiegi stosowane są jako kuracja wyszczuplająca i ujędrniająca.

 

 

Zalecenia

     Zabieg z użyciem Fal Radiowych Bipolarnych trwa 30-60 minnut, zależnie od okolicy zabiegowej. Może być wykonywany na każdej partii ciała. zaleca się wykonanie serii zabiegów 4-10, w celu osiągnięcia najtrwalszych i najlepszych efektów ( własciwe efekty po 3-6 miesiącach ). Na zabiegi należy się zgłaszać raz na 10-14 dni w przypadku kuracji na twarz i raz na tydzień w przypadku zabiegów na ciało.

 

 

     Po przebyciu całej kuracji, wskazane jest wykonywać zabiegi przypominające w celu podtrzymania efektu ( w zalezności od potrzeb ). Zabieg Fal Radiowych Bipolarnych można wykonywać również pojedynczo, okazjonalnie. Należy on bowiem do "zabiegów bankietowych", gdyż efekt odświeżenia, wygładzenia skóry jest natyczmiastowy( utzymuje się do 48 godzin ). Zabieg możemy wykonać cały rok. W przypadku twarzy , nie wykonujemy zabiegu przy świeżej opaleniźnie.

 

Fale Radiowe bipolarne zaleca się łączyć z innymi zabiegami oraz  technologiami takimi jak:

 

Oczyszczanie wodorowe

Peeling chemiczny

Oxybrazja

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz, np. : Peel Mission, Bandi

 

Jak działa RF?

     Urzadzenie emituje fale radiowe wytwarzane przez prąd wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zamieniana jest na elektromagnetyczna, która dociera do tkanek, gdzie nastepuje ich podgrzanie. Fale radiowe wplywają więc na wytwarzanie w tkankach ciepla. zjawisko to nazywane jest diatermią. Diatermia, czyli głębokie ogrzanie oznacza, ze ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek, a nie dostarczane na zewnatrz. Fale radiowe stymuluja tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiaja ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację. 

     Zabieg polega na podgrzaniu włókien kolagenowych, co wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzieki czemu nasstepuje proces regeneracji. Dochodzi do uporządkowania się ich struktur . Ponadto fale radiowe stymulują fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny dając efekt wypełnienia zmarszczek. Zwiększa sie gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery. W wielu przypadkach juz po wykonaniu pierwszego zabiegu zauważalny jest efekt. Skóra w miejscu poddanym działaniu fal radiowych jest bardziej napięta. Efekt dogłębnej poprawy moze pojawic się po serii zabiegów.

      RF bipolarny to urzadzenie emitujące falę elektromagnetyczną o czestotliwości radiowej. 1 MHz  oraz  laser biostymulacyjny 650 nm, który dodatkowo stymuluje i wzmacnia skóę. Urządzenie Rf  wyposażone jest w 3 głowice specjalnie dostosowane do różnych powierzchni zabiegowych: twarz, okolica oczu, szyja, dekolt, ramiona, brzuch, posladki, uda.

 

EFEKTY DZIAŁANIA

 Ujędrnienie i poprawa owalu twarzy

 Szybkie splycenie zmarszczek

 Likwidacja cieni pod oczami

 Odmłodzenie i regeneracja

 Pobudzenie komórek skórydo produkcji kolagenu i elastyny

 Ujędrnienie i modelowanie, poprawa ukrwienia wybranych partii ciała

 Skuteczna walka z celulitem

 

 

 

ZALETY ZABIEGU

 Zabieg bezinwazyjny

 Nie wymaga zastrzyków, nakłuć

 Nie powoduje krwawienia

 Jest bezbolesny, przyjemny - uczucie ciepła głowic odpręża

 Nie prowadzi do powstania ran

 Nie powoduje blizn

 Skraca czas leczenia

 Nie wymaga izolacji po zabiegu

 Daje szybkie efekty

 Efekt jest długotrwały

 

 

PRZECIWWSKAZANIA

 Ciąża

 Epilepsja i zaburzenia psychiczne ( nerwica wegetatywna )

 Czynny proces chorobowy gruźlicy

 Choroby naczyń wieńcowych

 Ciężki stan ogólny organizmu

 Nowotwory ( do 3 lat )

 Niezakończony wzrost kości

 Stany gorączkowe

 Implanty

 Rozrusznik serca

 Aparat słuchowy

 Choroby przewlekłe nieustabilizowane ( w fazie aktywnej )

 

 

CZESTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW

Zabieg można wykonać jednorazowo lub w serii celem intesyfikacji efektów

 

Seria  4-6-10 zabiegów  -  1 zabieg co 14 dni (  twarz )

Seria 4-6-10 zabiegów - 1 zabieg co 7-10 dni (  ciało )

 

 

Cena zabiegu Rf  na twarz, szyję dekolt

 peeling + ampułka + maska / krem

 

twarz   20 min -  200 zł

twarz, szyja  25 min -  250 zł

twarz, szyja, dekolt   - 30 min  -  300 zł

 

* Rozszerzenie zabiegu o Oczyszczanie wodorowe lub Oxybrazję 50 zł

 

 

Cena zabiegu Rf na ciało

peeling + ampułka + krem

 

brzuch   25 min - 150 zł

Uda  20 min - 150 zł

Pośladki  16 min - 100 zł

Ramiona 16 min - 100 zł

 

**Rozszerzenie zabiegu o Oczyszczanie wodorowe/ Oksybrazję / 50 zł

 

 

Rekomendowane połączenia zabiegów na twarz, szyję, dekolt:

Oczyszczanie wodorowe + RF   250-300-350 zł

Oxybrazja + RF   250-300- 350 zł

 

Zabiegi  Peel Mission + Rf  ( twarz, szyje, dekolt ) :

Lift peel + Rf     400 zł

Asiatic peel + Rf   350zł

Depigen peel + Rf    350 zł

Architect peel + Rf    350 zł